3d nesneleri

3 Boyutlu yazıcıyla neler basılabilir?

3D baskı konusunda belki de bizim kadar heyecanlısınızdır. İnsanlara ve genel kullanıcıya faydalı olduğu kadar, ücretsiz dağıtılan 3D nesnelerin kütüphaneleri abuk subuk oyuncaklarla dolu. İşte bu blog sayesinde sizin işinizi görebilir ve 3d-baskı hizmetiyle faydalı bir ürün çıkartabiliyor olmanız için hazırlanmıştır.

İşte aşağıda sunulacak gerçekten yararlı nesneleri ve ilham kaynağı. Bir 3D yazıcıya erişiminiz yoksa, profesyonel bir 3D baskı servisi tarafından basılmış 3D modellere sahip olabilirsiniz.

Hizmet nasıl çalışır:

  1. Tarafınızdan hazırlanır veya açık kaynak kütüphanelerden 3D nesneleri seçilir (Thingiverse, Cults3D)
  2. Nesneleri indirdikten sonra onları kontrol edebilir ve güncelleyebilirsinizi (3D Builder, TinkerCAD).
    • 3D baskının avantajını – kişiye özel olması için, üzerine biraz modifiye etmenizi, özel logo veya slogan eklemenizi tavsiye ediyoruz.
  3. Hazırladığınız modeli sizlere sunduğumuz kullanıcı arayüzü sayesinde yükleyip baskı türü ya da boyutları seçebilirsiniz. Bunlar baskı bedeline etkileyeceklerdir.
  4. Sipariş için gerekli bilgileri doldurup işleri tamamladıktan sonra size tahmini baskı süresi söylenecektir. İşlem bittiğinde ise adresinize yollanacak.

Aşağıda baskı hizmetimizi gerçekleştirebileceğimiz bir kaç faydalı nesne listesidir:

Mumluklar

3d baskı mumluklar
3d baskı mumluklar

Sizin isteğinize bağlı olarak tasarladığınız veya seçtiğiniz mumluk tasarımı standart alışılmış görünüşten farklı duran koleksiyonlardan istediğinizi seçebilirsiniz.
Xmas Tealight mumluk geleneksel İtalyan Noel tatlısından (Pandoro) esinlenmiştir. FDM yazıcılarda en iyi kalite için optimize edilmiş, Desteksiz ve montajı için yapıştırıcıya ihtiyaç duymaz.

 

Telefon Standı / Ses Yükseltici

3d baskı sound amplifier
3d baskı sound amplifier

Müziği telefondan dinlemeyi seviyorsanız, sesi yüksek tutmakta fayda vardır. Görünen bu stand hem ev için süs aksesuarı hem de işe yara bir hoparlör rolü oynar.
İki farklı renk plastik malzemeyle tasarlanmış ve basılmış bir telefon standı, ses yükseltici. Günümüzde bundan daha da gelişmiş versiyonları vardır. Bazıları şarj aleti girişi bile içerir.

 

Bulaşık süzücü

Yine ev süs eşyalarından bir tanesi. Peki normal kurutuculardan ne farkı var? Suyu lavaboya akıtabiliyor olması!
Tabi genç ve amatör tasarımcıların hazırladıkları bu fil, pek çekici durmayabilir, ama önemli olan burada sizin esinleme olmasıdır.

 

Vizit Kartlar Sepeti

Vizit Kart kutusu
Vizit Kart Sepeti

Eğer bir ofiste çalışıyorsanız, neden kendinize özel isminizi, veya şirket adını taşıyan bir eşyanız olmasın ki? Mesela bu kartlar sepetin üzerinde sonradan 2-3 dakikanızı alacak logo ve yazıyı eklendi. Bu baskının tam anlamını – KİŞİYE ÖZEL – Kullanmış olurdunuz.

 

Takılar

Alay kuşu - Broş
Alay kuşu – Broş

Ekibimizin tarafından basılmış, sonrasında da boyanıp broş haline gelmiş bir filim logosudur. Yaratıcıysanız bunları kendiniz bile tasarlayıp yeni marka oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir